Soitron pokračuje v raste expanziou na turecký trh

12.7.2012

BRATISLAVA 12. júla (WBN/PR) – „Sme nadšení, že môžeme privítať Sekom v Soitron rodine. Sekom je významným hráčom v oblasti sietí a komunikácií na tureckom trhu. Vidíme veľkú mieru synergie, ktorá vie pomôcť rozvoju oboch partnerov a veríme, že pozitívne zmeny budú v krátkom čase vidieť aj naši zákazníci. Našim spoločným cieľom je poskytovať služby na špičkovej úrovni,” hovorí Ondrej Smolár, výkonný riaditeľ spoločnosti Soitron, a.s.

Jedným z hlavných strategických cieľov spoločnosti Soitron, ktorá pôsobí na našom IT trhu už viac ako 20 rokov, je neustále rozširovať svoje medzinárodné pôsobenie.

Peter Horňák, riaditeľ pre fúzie a akvizície spoločnosti Soitron, dodáva: „Pokračujeme v našom úsilí medzinárodne rásť už v poradí piatou akvizíciou. Našim cieľom je, aby bol Soitron vnímaný ako významný regionálny info-komunikačný integrátor. Soitron Group tak vo všetkých krajinách svojej pôsobnosti posilňuje svoju spoluprácu so strategickými dodávateľmi vďaka čomu môže svojim nadnárodným klientom poskytovať ešte komplexnejšie služby.“

„Toto partnerstvo rozšíri naše produktové portfólio a obohatí ponúkané služby, vďaka čomu budeme môcť lepšie uspokojiť potreby našich zákazníkov. Vďaka skúsenostiam, ktoré sme získali počas 20-ročného pôsobenia na IT trhu a schopnostiam efektívne využívať cenné zdroje dvoch spoločností, nepochybujem o tom, toto partnerstvo bude predstavovať prínos najmä pre našich zákazníkov. Naša spolupráca so spoločnosťou Soitron taktiež prispieva k naplneniu našej vízie stať sa IT lídrom nielen v Turecku,“ hovorí Sami Ezberci, výkonný riaditeľ a partner spoločnosti Sekom.

Výsledkom akvizičného procesu je vymenovanie nového Predstavenstva spoločnosti Sekom. Zároveň nie sú plánované žiadne personálne zmeny v súčasnom manažmente, ani v zamestnaneckej štruktúre Sekom-u. Tento strategický krok prinesie klientom oboch spoločností v blízkom čase rozšírenie poskytovaných produktov a profesionálnych služieb a tiež kvalitnejší zákaznícky servis.

O spoločnosti Soitron:
Spoločnosť Soitron pôsobí na európskom trhu už viac ako 20 rokov ako info-komunikačný integrátor v oblasti IT Infrastructure, Unified Communications, Customer Interaction, Content Management a Security. Našou filozofiou je snaha neustále napredovať, preto sme lídrom v zavádzaní unikátnych technológií a inovatívnych riešení. Svedčia o tom aj naše ocenenia ako IT firma roka 2010, Cisco Enterprise Partner of the Year 2010 či zaradenie medzi Veľkú päťku podľa Deloitte Technology Fast 50 (2011). V skupine Soitron pracuje viac ako 500 medzinárodných odborníkov, medzi ktorých patria aj profesionálne tímy v Českej republike a Rumunsku. Konsolidovaný ročný obrat spoločnosti za rok 2011 bol viac ako 65 mil. EUR.

Viac informácií nájdete na www.soitron.sk

O spoločnosti Sekom:
Sekom pôsobí na tureckom trhu od roku 1992. Vyniká svojimi schopnosťami vytvárať jedinečné riešenia na mieru šité pre svojich zákazníkov v oblastiach Deep Packet Inspection, Security, Unified Communications, Routing, Switching a infraštruktúrnych projektov so zameraním na špeciálne video služby poskytovateľov káblovej televízie. Pôsobí v segmentoch telekomunikácií, finančnom sektore, štátnej správe a školstve. Svoju technologickú odbornosť potvrdzuje dlhoročným Cisco partnerstvom a najnovším ocenením Cisco Service Provider Partner za rok 2012 či opakovaným zaradením do rebríčku Deloitte Technology Fast 50. Sekom má aktuálny ročný obrat 35 mil. USD a vo svojich pobočkách v Istanbule, Ankare a Izmiri zamestnáva 65 ľudí.

Viac informácií nájdete na www.sekom.com.tr.

Kontakt:
Martina Hummelová, Marketing Specialist Soitron, a.s.
e-mail: martina.hummelova@soitron.com
telefón: 0915 966 359