Spoločnosť Henkel Slovensko má novú HR manažérku

19.2.2013

BRATISLAVA 19. februára (WBN/PR) – Henkel Slovensko má od decembra novú HR manažérku. Stala sa ňou Irena Muchová, doterajšia HR manažérka Henkel ČR. Na novom poste bude zodpovedná za riadenie oddelenia ľudských zdrojov oboch krajín Česka aj Slovenska.

Ako HR manažérka Henkel ČR a Henkel Slovensko sa bude Irena Muchová starať o riadenie oddelenia ľudských zdrojov v oboch krajinách, o ďalší profesionálny rozvoj zamestnancov v rámci firemných programov na čele s Job Rotation a o posilňovanie jednotlivých tímov. „Henkel Slovensko je dynamická spoločnosť, ktorá podporuje talenty a rozvoj svojich zamestnancov. Rast Centra zdieľaných služieb s kozmopolitnou atmosférou a zameraním je pre mňa ďalšou profesionálnou výzvou,“ hovorí nová HR manažérka Henkel Slovensko. „Ocenenie Recruitment Rank Awards, ktoré získal koncom roka tím slovenských recruiterov, je tiež vizitkou profesionality mojich kolegov a na spoluprácu s nimi sa už veľmi teším.“

Na rovnakej pozícii v Česku pracuje už sedem rokov. Nielenže viedla oddelenie ľudských zdrojov, ale cielene sa venovala aj rozvoju jednotlivých zamestnancov. Spolupracovala s talentovanými študentmi a zameriavala sa na budovanie silného tímu odborníkov, ktorý spoločnosti Henkel ČR pomohol upevniť pozíciu lídra na českom trhu s kozmetickými výrobkami, drogériou a technológiami pre priemyselné odvetvia.

V súčasnosti pracuje v českej pobočke medzinárodnej spoločnosti 250 zamestnancov. Henkel Slovensko ich má aktuálne 1000.

Irena Muchová má s oblasťou riadenia ľudských zdrojov bohaté skúsenosti. Pred príchodom do spoločnosti Henkel pôsobila na pozícii HR manažérky v spoločnosti Marks & Spencer. Vyštudovala odbor Psychológia na Filozofickej fakulte Karlovej univerzity. Hovorí po anglicky a francúzsky a vo voľnom čase sa venuje literatúre, hudbe a cestovaniu.