Spoločnosť IBM ocenila softvérových partnerov

4.4.2012

BRATISLAVA 4. apríla (WBN/PR) – Spoločnosť IBM ocenila najlepších obchodných partnerov za rok 2011, ktorí sa aktívne podieľali na podpore a zvýšení predaja softvérových produktov, riešení a služieb IBM na slovenskom trhu.

Na výročnom podujatí IBM Software University 2012 si ocenenie za víťazstvo v kategórii IBM Software partner roka 2011 z rúk riaditeľa softvérovej divízie IBM Slovensko Viktora Birnsteina prevzal zástupca spoločnosti DATALAN. V kategórií IBM Software partner roka 2011 sú oceňovaní partneri na základe výšky tržieb z predaja softvérových licencií a počtu dosiahnutých certifikácií. Na druhom mieste sa umiestnila spoločnosť Tempest a tretie miesto získala spoločnosť Gratex.

Skokanom roka sa stala spoločnosť Ness, ktorá získala ocenenie IBM Software skokan roka 2011 za najväčší pokrok v certifikáciách v uplynulom roku. Posledné prestížne ocenenie IBM Software technologický partner roka 2011 si odniesla spoločnosť Nextira One.

IBM má jednu z najrozsiahlejších sietí obchodných partnerov na svete v oblasti IT. Spoločne so svojimi obchodnými partnermi prináša IBM riešenia prispôsobené potrebám jednotlivých zákazníkov a napĺňa svoje poslanie pomáhať zákazníkom pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení redukovať ich náklady a zvyšovať tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.