Spoločnosť SPP-distribúcia má nového šéfa

24.1.2013

BRATISLAVA 24. januára (WEBNOVINY) – Spoločnosť SPP – distribúcia, a.s. má po vstupe nového minoritného akcionára do jej materskej spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) nové vedenie.

Novým predsedom predstavenstva spoločnosti SPP – distribúcia sa stal František Čupr. Ako informovala hovorkyňa SPP-distribúcia Ivana Zelizňáková, ďalším novým členom tohto najvyššieho riadiaceho orgánu je Petr Hájek. Novým členom dozornej rady firmy sa stal Robert Ševela.

Spoločnosť SPP – distribúcia začala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením všetkých činností súvisiacich s distribúciou zemného plynu a distribučných aktív ako 100 % dcérska spoločnosť Slovenského plynárenského priemyslu. Spoločnosť zabezpečuje distribúciu zemného plynu pre viac ako 1,5 milióna odberateľov na Slovensku.

Slovenský plynárenský priemysel je nadnárodná energetická spoločnosť. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. SPP poskytuje dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch.

Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a česká spoločnosť Energetický a průmyslový holding, a.s., ktorú ovládajú českí podnikatelia Daniel Křetinský a Petr Kellner a slovenská finančná skupina J&T.