Stredoslovenská energetika získala veľkú zákazku bez tendra

17.4.2012

BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Spoločnosť Stredoslovenská energetika, a.s. (SSE) zinkasuje od Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS, a.s.) takmer 1,5 mil. eur.

Stredoslovenskí energetici totiž pre prevádzkovateľa prenosovej sústavy zabezpečia dodávku elektrickej energie, stlačeného vzduchu a ďalších služieb pre potreby elektrických staníc v Bystričanoch, Medzibrode, Považskej Bystrici, Rimavskej Sobote, vo Varíne a na Liptovskej Mare.

Stredoslovenskej energetike sa podarilo získať zákazku aj bez vyhláseného tendra. Ako uviedol podnik Slovenská elektrizačná prenosová sústava, zákazka bola stredoslovenskej spoločnosti pridelená priamo z technických dôvodov.

“Práce, tovary, služby môže poskytnúť len určitý dodávateľ,“ konštatoval slovenský prevádzkovateľ prenosovej sústavy.

Stredoslovenská energetika dodáva energiu pre takmer 712 tisíc zákazníkov. Pôsobí najmä na strednom Slovensku, kde pôsobí už viac ako 85 rokov. Spoločnosť Stredoslovenská energetika je členom skupiny Electricité de France, ktorá v nej vlastní 49-percentný podiel. Zvyšok akcií drží v rukách štát.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska.

Firma taktiež zabezpečuje dovoz, vývoz, tranzit elektrickej energie a jej presné meranie. Balík 100 % akcií Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy má vo svojom portfóliu Fond národného majetku SR, akcionárske práva k akciám však vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.