Subdodávatelia Honeywellu vytvoria v Prešove do 600 miest

1.3.2012

PREŠOV 1. marca (WEBNOVINY) – O investície v Prešove majú podľa ministra hospodárstva Juraja Miškova záujem štyri spoločnosti, ktoré by mohli vytvoriť spolu 500 až 600 nových pracovných miest.

Ako uviedol Miškov na štvrtkovom brífingu v Prešove, ide o subdodávateľské firmy, ktorých záujem súvisí s výstavbou závodu americkej spoločnosti Honeywell v priemyselnom parku IPZ Prešov – Záborské.

Minister potvrdil, že do Prešova smeruje talianska spoločnosť Travelin, výrobca obalov, ktorá bude baliť hotové výrobky z Honeywellu. Svoje výrobné priestory postaví na vedľajšom súkromnom pozemku o výmere asi 5 tisíc metrov štvorcových. O metropolu Šariša pritom majú záujem ešte traja ďalší investori, pričom by malo ísť o subdodávateľské firmy.

Minister hospodárstva prehlásil, že možno už budúci týždeň budú mať ďalšiu pozitívnu správu pre Prešov. Pripravuje sa tu totiž ďalšia investícia, no názov spoločnosti odmietol zverejniť. Malo by ísť o španielskeho investora z oblasti hutníctva s oceliarskou výrobou. Sľubuje vytvoriť 300 nových pracovných miest. Pred časom o pozemky v prešovskom priemyselnom parku prejavila záujem aj spoločnosť ThyssenKrupp.

Miškov povedal, že Prešov je preferovanou voľbou, ale zatiaľ investor s konečným rozhodnutím vyčkáva.
Minister hospodárstva počas svojej návštevy Prešova navštívil aj výrobnú halu spoločnosti Honeywell a stretol sa aj s prvými zamestnancami. Okrem haly už firma dokončila aj prístupovú cestu a pokročila taktiež s inštaláciou strojných zariadení. Momentálne sa spoločnosť pripravuje na štart skúšobnej výroby, s ktorou by mali začať do jedného mesiaca. Nový investor začne aj s tréningom prijatých zamestnancov.

Primátor Prešova Pavel Hagyari uviedol, že o prácu vo firme Honeywell prejavilo záujem okolo 3000 ľudí. Spoločnosť si podľa neho vyberá, alebo možno už aj má ukončený výber zamestnancov, lebo v krátkom čase začína zaškoľovanie a od júna by mali spustiť ostrú výrobu. Do konca roka by malo nájsť prácu v Honeywelli 300 ľudí. Do budúcnosti sa pripravuje aj rozšírenie výroby až na celkovo 1000 zamestnancov.