TIPOS odviedol z hazardných hier 30,6 mil. eur

5.2.2012

BRATISLAVA 5. februára (WBN/PR) – Národná lotériová spoločnosť TIPOS opäť potvrdila svoje miesto významného prispievateľa do Štátneho rozpočtu SR. „Spoločnosť TIPOS odviedla z hazardných hier za rok 2011 do štátneho rozpočtu takmer 30,6 milióna eur,“ informoval predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. JUDr. Ing. Miloš Ronec.

Pre porovnanie možno uviesť, že v roku 2010 odviedol TIPOS z hazardných hier takmer 29,7 milióna eur a v roku 2009 necelých 29,2 milióna eur. Okrem odvodov z hazardných hier TIPOS prevedie každý mesiac 167 tisíc eur na účet štátu, z ktorého sa financujú potrebné protipovodňové práce. „Polovicu 40 miliónového zákonom určeného mimoriadneho odvodu sme splatili ešte v októbri 2010. Druhú polovicu splácame na základe určeného splátkového kalendára,“ vysvetlil Ronec.

Ako ďalej Ronec uviedol, TIPOS má za rok 2011 rekordné hospodárske výsledky. „Naše výnosy dosiahli hodnotu vyše 314 miliónov eur. Evidujeme aj rekordný objem výhier z hazardných hier, vrátane výhier z okamžitých lotérií, ktorý sme vlani vyplatili našim hráčom. Predstavoval takmer 226,5 milióna eur,“ pripomenul generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS.

Obchodná spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a.s. vznikla zápisom do obchodného registra dňa 28. januára 1993. Predmetom jej činnosti je predovšetkým prevádzkovanie hazardných hier, ako sú napríklad číselné lotérie, okamžité lotérie, internetové lotérie a kurzové stávky. Slovenská republika zastúpená Ministerstvom financií Slovenskej republiky je jediným akcionárom spoločnosti TIPOS.