Tvbay na celosvetovom start-up fóre. Tentokrát v Berlíne

29.10.2013

BRATISLAVA 29. októbra (WBN/PR) – V Berlínskej aréne, v sekcii Media and Communication, si môžu návštevníci konferencie pozrieť a vyskúšať aplikáciu tvbay, najjednoduchší spôsob nakupovania, už od včera. Ako hovorí šéf iTVSi Michal Suchoba: „Je pre nás veľkým povzbudením vidieť ako ľudia navštevujú náš stánok a so záujmom skúšajú našu aplikáciu. To, čo sa dialo v Londýne zažívame aj tu, v Berlíne. Ľudia chodia, testujú, majú množstvo zaujímavých otázok a my im radi odpovedáme a vysvetľujeme ako aplikácia funguje.“ Slovenskú republiku na TechCrunch zastupuje len spoločnosť iTVSi.

Tvbay je bezplatná aplikácia pre klientov televíznych operátorov, ktorá umožňuje jednoduché, rýchle a pohodlné nakupovanie priamo z obývačky. Na kúpu akéhokoľvek produktu stačí pár klikov TV ovládačom a kúpiť je možné prakticky čokoľvek. Program, ktorý zahŕňa ponuku nákupu, je označený ikonou tvbay v rohu obrazovky. Stlačením tlačidla OK na diaľkovom ovládači sa priamo v set-top boxe spustí menu, v ktorom si divák – zákazník môže kúpiť práve zobrazené tovary alebo služby. Takisto si prostredníctvom tejto aplikácie môže skontrolovať stav objednávok, resp. obsah nákupného košíka. Spôsob doručenia tovaru kúpeného cez nový predajný kanál tvbay je rovnaký ako pri klasických e-shopoch.

Medzinárodná technologická konferencia TechCrunch združuje začínajúce IT projekty s už etablovanými aktérmi tech komunity aby diskutovali o najhorúcejších témach IT priemyslu, novinkách a trendoch. Prvý ročník konferencie bol v New Yorku v roku 2010 a štartovali tu dnes už ikonické projekty ako napríklad Dropbox, Fitbit či Yammer. Ďalšie ročníky boli v San Franciscu a Pekingu. Medzi rečníkmi na jednotlivých fórach boli osobnosti ako Mark Zuckerberg (Facebook), Marissa Meyer (Yahoo!), Reid Hoffman (LinkedIn) alebo herec a start-up nadšenec Ashton Kutcher.

„TechCrunch patrí medzi najväčšie technologické akcie na svete. Už teraz o tvbay vedia ľudia nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe a pomaly aj mimo nej. Je tu prítomných množstvo zástupcov Venture Capital firiem, teda spoločností, ktoré investujú do nových start-upov a pomáhajú im etablovať sa na trhu. Je to pre nás jedinečná príležitosť, ktorú chceme maximálne využiť.“ uzatvára autor myšlienky tvbay – Michal Suchoba.