Unikátna slovenská aplikácia tvbay sa predstavuje v Londýne

23.10.2013

BRATISLAVA 23. októbra (WBN/PR) – Bratislavská spoločnosť iTVSi, ktorá túto aplikáciu vyvinula, ju prezentuje na konferencii Apps World v Londýne. Slovensko na tomto prestížnom podujatí reprezentujú len 2 spoločnosti – iTVSi a Sygic. „Je to pre nás veľká príležitosť ukázať náš start-up takémuto publiku. Už od prvých hodín evidujeme veľký záujem o tvbay ako zo strany divákov, tak prevádzkovateľov TV signálu a inzerentov,“ povedal Michal Suchoba, autor myšlienky a šéf iTVSi.

Čo je tvbay?
Aplikácia tvbay je bezplatná aplikácia pre klientov televíznych operátorov, ktorá umožňuje jednoduché, rýchle a pohodlné nakupovanie priamo z obývačky. Na kúpu akéhokoľvek produktu stačí pár klikov TV ovládačom a kúpiť je možné prakticky čokoľvek.

Ako to funguje?
„Predstavte si, že sledujete televíznu reklamu, kde práve ponúkajú váš obľúbený produkt za výhodnú cenu. Alebo si chcete objednať predvádzaciu jazdu na aute vašej značky, na ktorú práve beží reklama. Nemusíte si to pamätať a neskôr vyhľadávať na internete ako doteraz. Všetko, čo chcete, môžete prostredníctvom služby tvbay získať priamo počas sledovania televízie jediným klikom,“ vysvetľuje Michal Suchoba.

Program, ktorý zahŕňa ponuku nákupu, bude označený ikonou tvbay v rohu obrazovky. Stlačením tlačidla OK na diaľkovom ovládači spustite priamo vo vašom set-top boxe menu, v ktorom si budete môcť kúpiť práve zobrazené tovary alebo služby. Takisto si prostredníctvom tejto aplikácie môžete skontrolovať stav vašich objednávok, resp. obsah vášho nákupného košíka. Spôsob doručenia tovaru kúpeného cez nový predajný kanál tvbay je rovnaký ako pri klasických e-shopoch.

Aké sú výhody nakupovania cez tvbay?
V porovnaní s klasickými e-shopmi, je najväčšou výhodou to, že prostredníctvom tvbay môžete nakupovať ihneď, bez straty času vypĺňaním údajov. Keďže ide o online predaj, ceny produktov sú nižšie ako v kamenných predajniach. Môžete získať zľavové kupóny, či bližšie informácie o produkte priamo počas vysielania. Nakupovanie je bezpečné a svoje objednávky kontrolujete na webe my-tvbay. Aplikáciu tvbay možno chrániť PIN kódom, čím zabránite nákupu z nedbanlivosti alebo nákupu detským divákom.

Konferencia App World, organizovaná 22. – 23. októbra 2013 v Londýne, je jednou z najväčších príležitostí na prezentáciu najnovších trendov vo svete mobilných aplikácií. Na tohtoročnom 4. ročníku sa zúčastní viac než 250 vystavovateľov a viac ako 8000 účastníkov, vrátane vývojárov, mobilných obchodníkov, mobilných operátorov a výrobcov mobilných zariadení. 12 cielených workshopov poskytuje ideálny priestor na stretnutia a zdieľanie skúseností z tejto oblasti. Zo Slovenska sa na konferencii zúčastní okrem iTVSi aj spoločnosť Sygic, ktorá je tvorcom navigačného softweru pre mobilné zariadenia.