V Galante vznikne 130 miest, firma druhýkrát dostane úľavy

7.12.2012

BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) – V Galante by malo do troch rokov vzniknúť 130 nových pracovných miest. Vytvoriť by ich mala spoločnosť Brovedani Slovakia, s.r.o., ktorá plánuje vo svojom strojárskom závode rozšíriť svoju produkciu o nové výrobky.

Do rozšírenia výroby plánuje firma investovať viac ako 14,3 mil. eur. Investor už požiadal Ministerstvo hospodárstva SR (MH) o schválenie investičných stimulov vo forme daňových úľav vo výške necelých 3,6 mil. eur.
“Vzhľadom na to, že intenzita pomoci pre investičný zámer neprekračuje maximálnu možnú intenzitu pomoci podľa nariadenia, požadovaná výška investičnej pomoci je v súlade s nariadením a zákonom o investičnej pomoci. Navrhujeme preto schváliť požadovanú investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmu,“ informoval rezort hospodárstva.

Firma splnila podmienky pre úľavy

Ministerstvo si však dalo viacero podmienok pre poskytnutie stimulov. Okrem dodržania výšky investície musí investor vytvoriť deklarované nové pracovné miesta, ktoré musí udržať najmenej po dobu piatich rokov.

Po realizácii investičného projektu bude spoločnosť v galantskom závode vyrábať rôzne druhy hriadeľov pre potreby automobilového priemyslu a komponenty na vstrekovače a vysokotlakové naftové čerpadlá. Ročne by mala firma vyrobiť osem miliónov hriadeľov pre benzínové či naftové automobily a taktiež osem miliónov komponentov.

Už raz pomoc dostali

Spoločnosť Brovedani Slovakia už čerpala od roku 2008 od štátu stimuly vo forme daňových úľav vo výške 5,4 mil. eur, a to na projekt rozšírenia prevádzky o výrobu mikrokomponentov pre automobilový priemysel.

“Z predložených podkladov vyplýva, že podmienky, za ktorých bola investičná pomoc schválená, boli splnené. Oprávnené náklady investície za schválené obdobie dosiahli výšku 29,8 mil. eur a bolo vytvorených 172 nových pracovných miest,“ uviedlo ministerstvo.

Spoločnosť Brovedani Slovakia je zameraná na presné strojárstvo pre automobilový priemysel, najmä na výrobu dielov pre dieselové a benzínové motory, kompresory pre klimatizáciu a elektrické motory pre riadenie. Na Slovensku pôsobí od roku 2004.

Firma je súčasťou talianskej skupiny Brovedani Group S.p.A., ktorá zamestnáva celkovo približne 900 zamestnancov s výrobnými jednotkami na Slovensku, Taliansku a Mexiku.