Volkswagen vyplatí zamestnancom najvyššie odmeny v histórii

27.4.2012

BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) – Spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK) vyplatí svojim zamestnancom odmeny v priemernej výške 905 eur na pracovníka.

K tomu im vyplatí aj 200 eur ako bonus za flexibilitu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca automobilky Vladimír Machalík. „Ide o najvyššiu odmenu za hospodárske výsledky, ktorú v histórii Volkswagen Slovakia tarifní zamestnanci dostali,“ uviedol člen predstavenstva VW SK pre personálnu oblasť Wilfried von Rath.

Odmenu za hospodárske výsledky spoločnosti roku 2011 v priemernej výške 905 eur a taktiež bonus 200 eur vyplatia všetkým tarifným zamestnancom, ktorí v roku 2011 pracovali vo VW SK, spolu so mzdou za mesiac august. Preddavok odmeny v priemernej výške 200 eur už automobilka zamestnancom vyplatila s marcovou mzdou.

VW SK vlani zvýšil výrobu automobilov o takmer 50 %. Rekordnú úroveň dosiahla aj produkcia prevodoviek a komponentov. „Výrazne sme k tomu prispeli, pretože zamestnanci vydali zo seba to najlepšie,“ skonštatoval predseda odborovej organizácie základnej organizácie OZ KOVO pri VW SK Zoroslav Smolinský.

Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku 20 rokov. Od roku 1991 vyrobil už viac ako 2,5 milióna vozidiel a zamestnáva u nás vyše 8500 ľudí. V závode v Bratislave vyrába Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Škoda Citigo, Seat Mii, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.

V roku 2011 vyrobil viac ako 210 tis. vozidiel. Obrat spoločnosti vlani dosiahol úroveň 5,19 mld. eur. Približne 99,8 % produkcie smeruje na export.