VÚB je podľa Global Finance najbezpečnejšou bankou v SR

8.10.2012

BRATISLAVA 8. októbra (WBN/PR) – Finančný magazín Global Finance pripravuje každý rok prehľad najbezpečnejších bánk sveta na základe hodnotenia dlhodobých ratingov od agentúr Moody’s, Standard & Poor’s a Fitch a výšky celkových aktív jednotlivých bánk. VÚB sa ako jediná banka zo Slovenska umiestnila v rebríčku najbezpečnejších bánk strednej a východnej Európy, v ktorom jej patrí šiesta priečka. „Vždy sme sa snažili o zodpovedný prístup k riziku tak na strane úverovania ako aj investovania. V časoch hospodárskeho rastu nás niekto mohol vnímať ako príliš opatrnú banku, no posledné roky ukázali, že sme konali správne a prezieravo,“ uviedol na margo hodnotenia Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VÚB banky.

„Klienti bánk po celom svete dnes viac ako kedykoľvek predtým sledujú dlhodobú bonitu bánk, s ktorými riešia svoje finančné aktivity, pretože ju považujú za kľúčový faktor,“ povedal Joseph D. Giarraputo, vydavateľ Global Finance. „Tieto banky majú pevné kapitálové pozície a prvotriedne schopnosti riadenia rizík.“

Najbezpečnejšie banky strednej a východnej Európy v roku 2012:
1. Česká spořitelna (Česká republika)
2. Komerční banka (Česká republika)
3. PKO Bank Polski (Poľsko)
4. Bank Pekao (Poľsko)
5. ING Bank Śląski (Poľsko)
6. Všeobecná úverová banka (Slovenská republika)
7. BRE Bank (Poľsko)
8. Vnesheconombank (Ruská federácia)
9. Bank Handlowy w Warszawie (Poľsko)
10. Sberbank (Ruská federácia)
11. Bank VTB (Ruská federácia)
12. BRD (Rumunsko)

Global Finance je prestížny ekonomický magazín založený v roku 1987 so sídlom v New Yorku. V súčasnosti má približne 50 tisíc predplatiteľov a takmer 300 tisíc čitateľov v 163 krajinách. Medzi jeho stálych čitateľov patria predsedovia dozorných rád významných spoločností, generálni a finanční riaditelia, manažéri zodpovední za investície a strategické obchodné rozhodnutia vo veľkých celosvetových spoločnostiach a finančných inštitúciách. Pravidelne spracováva rebríčky najúspešnejších svetových spoločností v spolupráci s expertmi, manažérmi, finančnými a priemyslovými analytikmi.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Je aktuálnym držiteľom ocenenia Banka roka od časopisu Trend a podľa magazínu Global Finance patrí, ako jediná slovenská banka, medzi najbezpečnejšie banky strednej a východnej Európy. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.