Zamestnanci bez kravaty

15.7.2012

Ak ste si 15.júna kúpili v Bratislave Nota Bene, možno vám ho predal pracovník poisťovne AXA. Úspešne tak zavŕšili akciu Týždeň spoločenskej zodpovednosti AXA. Zamestnanci poisťovne AXA sa zapojili do podujatia „AXA Srdcia v akcii“. Stali sa tak súčasťou celoslovenského firemného dobrovoľníckeho projektu Naše mesto. Už piatym rokom takto pomáhali vyzbierať peňažný príspevok na pomoc ľuďom v núdzi.

Nota bene namiesto PZP?

Poisťovací agenti na uliciach neponúkali výhodné povinné zmluvné poistenie (PZP), či investičné životné poistenie, ale časopisy Nota Bene, pričom výťažok z predaja použili na pomoc ľuďom bez domova. Pre väčšiu autenticitu nesiahli po svojich pracovných oblekoch, ale naopak, zostali v civile a vyskúšali si na vlastnej koži predaj na ulici. „Stáť na ulici a predávať Nota Bene, byť všetkým na očiach a čakať na ochotného kupujúceho nie je jednoduché,“ hovorí Jana Tarčáková Janičková, hovorkyňa AXA na Slovensku. Okrem samotného predaja triedili niektorí zamestnanci vyzbierané šatstvo v Nocľahárni Sv. Vincenta de Paul.

Myslíme na druhých

Týždeň spoločenskej zodpovednosti AXA prebiehal od 11.do 15.júna. V priebehu tohto týždňa bol vyhlásený 2.ročník programu AXA Fond a pracovníci poisťovne tiež absolvovali Deň chôdze zamestnancov AXA. AXA Fond dáva šancu mladým a nadaným študentom zo sociálne slabších rodín. Vďaka svojej snahe a výsledkom v škole môžu získať finančnú podporu v celkovej hodnote viac ako 25 tisíc Eur. Postačí, ak ich baví veda a výskum a v tejto oblasti preukazujú výsledky. A rodinný príjem domácnosti, v ktorej žije nesmie presiahnuť trojnásobok životného minima. Žiaci a študenti do 26 rokov zo sociálne slabších rodín môžu dať o sebe vedieť na adresu axa.fond@axa.sk. Deň chôdze zamestnancov AXA sa uskutočnil 14.6 v uliciach slovenských miest a mal za úlohu podporiť projekt Chráňme naše deti. Zamestnanci poisťovne AXA radi nechali svoje autá v garáži a dali košom mestskej doprave. Viac než 50 zamestnancov v tento deň uvítalo malú zmenu v pohybe a zároveň tak prispeli na dobrú vec.

Daniela Petlušová, autor článku
Daniela Petlušová

Autorka článku pracuje ako upisovateľ pre cestovné poistenie, poistenie majetku, zodpovednosti za škodu, stavebného a montážneho poistenia v slovenskej pobočke poisťovacej spoločnosti QBE Insurance (Europe) Limited.

Zobraziť články >