Zažívame najhoršiu krízu od roku 1945, uviedol predseda EK

VIEDEŇ 6. marca (WEBNOVINY) – Európa sa nachádza v najhoršej finančnej kríze od roku 1945, povedal predseda Európskej komisie José Manuel Barroso v pondelok večer v rozhovore pre rakúsku televíznu stanicu ORF.

Barroso si nie je istý, či sa blíži koniec krízy, no „sme už v lepšej pozícii, ako sme boli prednedávnom,“ povedal predseda EK, ktorý je na dvojdňovej návšteve Viedne.

Podľa Barrosa váhanie pri zavádzaní protikrízových opatrení bola chyba a „stála Európu peniaze“. Teraz je tlak na krajiny EÚ väčší a musia zaviesť štrukturálne reformy na zlepšenie konkurencieschopnosti takým tempom, aké bolo pred krátkym časom nepredstaviteľné.

Barroso je presvedčený, že aj o rok budú členmi eurozóny všetci jej doterajší členovia. Podľa neho by si odchod Grécka z eurozóny vyžiadal oveľa vačšie náklady, ako jeho zotrvanie a vyvolal by v eurozóne dominový efekt. Preto je potrebné Grécku, ktoré je rozhodnuté uskutočniť reformy, pomôcť. Podľa Brrosa nie je namieste hovoriť teraz o treťom pomocnom balíku pre Atény.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...