Železnice a diaľničná spoločnosť majú nových šéfov

25.4.2012

BRATISLAVA 25. apríla (WEBNOVINY) – Tri štátne železničné spoločnosti a Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) majú od stredy nové vedenie.

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek vymenoval na post generálneho riaditeľa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Štefana Hlinku, Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), a.s. Pavla Gábora, Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s. Vladimíra Ľuptáka a NDS Milana Gajdoša. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa.

Minister dopravy očakáva od nového vedenia podriadených organizácií najmä efektívnejší prístup k riadeniu. „Železničné spoločnosti by mali spolu intenzívne komunikovať a fungovať ako jeden celok, čo doposiaľ nebolo pravidlom,“ vyhlásil Ján Počiatek.

Nové vedenie NDS by malo zabezpečiť rýchlejšiu prípravu a výstavbu plánovaných úsekov diaľnic a rýchlostných komunikácií, pričom prioritou financovania je používanie európskych zdrojov.

Hlinka, ktorý viedol ŽSR počas prvej vlády Roberta Fica, nahradil na čele správcu železničnej infraštruktúry Vladimíra Ľuptáka, ten sa presunul do Carga, kde vo vedení spoločnosti vystriedal Pavla Ďuriníka.

Nový šéf ZSSK Pavol Gábor pôsobil predtým v spoločnosti ako ekonomický riaditeľ, na poste vymenil Pavla Kravca. Milan Gajdoš bol v NDS doposiaľ podpredsedom predstavenstva a prevádzkovým riaditeľom a vo vedení spoločnosti nahradil Jána Kotuľu.