ASTRA – nový prírastok k slovenským poisťovniam

Bratislava 7. januára 2012 (Poistenie.sk) – Od 1. januára tohto roku začala pôsobiť v našich končinách neživotná poisťovňa ASTRA. Pridala sa tak už ako dvanásta k cenovému boju o zákazníka v povinnom zmluvnom poistení. Poisťovňa má pôvod v Rumunsku, čo nemusí byť hneď odstrašujúcim faktom, keďže je najväčšim hráčom na tomto 20 miliónovom trhu a pôsobí aj v ďalších krajinách. 

Spoločnosť vznikla sprivatizovaním štátnej poisťovne v roku 1991. Od tej doby si drží vedúce postavenie na trhu a postupne expanduje aj do ďalších krajín. V posledných rokoch sme o ASTRA poisťovni počuli hlavne v súvislosti s maďarským trhom PZP, kde sa aj vďaka ASTRe ceny pohybovali pod 50 eurami za poistku. Takéto trendy nás podľa vedenia spoločnosti na Slovensku nečakajú, čo je dobrou správou pre úroveň plnenia škôd v niektorých poisťovniach.

Pozitívum, ktoré poisťovňa prináša, sú skúsenosti s poistením lietadiel a poistením lodí, v ktorých na Slovensku máme slabú konkurenciu. ASTRA síce neplánuje hneď vyjsť s týmito produktami na trh, avšak nádej tu je.

Okrem štandardných PZP, havarijného poisteniapoistenia súkromného majetku, chystá koncom roku 2013 aj poistenie pre malých podnikateľov.

Poisťovňa sa podľa môjho názoru vyberie cestou lacného poistného rovnako, ako to robí napríklad KOOPERATIVA. Náklady však šetrí v iných oblastiach. Zaujímavým nápadom je fungovanie úplne bez papierov a všetky poistky sa vypĺňajú cez internet. Takáto stratégia môže klientovi ušetriť množstvo prostriedkov.

Zdroj: www.astrapoistovna.sk

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...