Uzatvorte online cestovné poistenie krátkodobé a dlhodobé
Cestovné poistenie

Cestovné poistenie do Egypta

Egypt patrí medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie. Zároveň patrí aj medzi destinácie, kde sa dovolenkárom stáva najviac nehôd.

Aké cestovné poistenie vybrať do Egypta?

Pri výbere cestovného poistenia odporúčame zvoliť nasledujúce parametre:

Dovolenka pri mori

  • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – V Egypte hrozí veľa nepríjemností, od faraonovej pomsty – dizentéria, cez otravu jedlom a podobne. Je preto potrebné dbať na kvalitné poistenie liečebných nákladov. Z komerčného poistenia sú hradené aj služby navyše, ako napríklad lieky, pobyt rodinných príslušníkov a podobne,
  • Poistenie pátrania a záchrany – V prípade, že sa chystáte v Egypte na more, alebo prebádať Saharu, odporúčame rátať aj s tým, že po vás bude pátrať záchranný tím.
  • Poistenie zodpovednosti za škodu – ku škodám dochádza veľmi často na dovolenkách. Poistenie kryje škody na zdraví a majetku.
  • Pripoistenie rizikovch športov – Plánujete sa šnorchlovať, robiť waterboarding, skákať s padákom, alebo vykonávať iný rizikový šport? Nezabudnite to zvoliť pri výbere poistenia.
  • Pripoistenie batožiny – V krajinách tretieho sveta je turistická batozina batožina dosť často odcudzená. Hlavne v hoteloch a na letiskách.

Potápanie v Egypte

  • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – Egypt patrí medzi najpopulárnejšie potápačské destinácie. O to vyššie je riziko. Veľa potápačov na lokalitách, žraloky a samozrejme špecifické riziká, ktoré vyplývajú z činnosti – otrava dusíkom, barotrauma a podobne.
  • Poistenie pátrania a záchrany – Pátranie na mori je nesmierne náročné a rozhoduje každá minúta. Nezabudnite sa pripoistiť, hlavne ak budete dlho na lodi.
  • Poistenie zodpovednosti za škodu – ku škodám dochádza veľmi často na dovolenkách. Poistenie kryje škody na zdraví a majetku.
  • Pripoistenie rizikovch športov – Rôzne poisťovne rôzne pristupujú k poisteniu potápania. Niektoré majú potápanie do 20 metrov v cene. Niektoré deep diving (39 metrov) nepoisťujú vôbec. Nezabudnite preto zvoliť tento parameter.
  • Pripoistenie batožiny – potápačský výstroj je drahá záležitosť a je možné ho poistiť proti krádeži, strate, alebo zničeniu.

Čo keď sa mi v Egypte stane úraz/choroba/nehoda?

Dôležité telefónne čísla v Egypte:

Polícia122
Turistická polícia126
Záchranná služba123
Slovenská ambasáda v Káhire+20 233358240, +20 233357544, +20 2333769013, Adel Husein Rostom, P.O.BOX 450 11794 – Ramses Post Office Dokki,, Cairo, Egypt