Uzatvorte online cestovné poistenie krátkodobé a dlhodobé
Cestovné poistenie

Cestovné poistenie do Rakúska

Rakúsko je súčasťou Európskej únie a platí tu aj Európska kartička poistenca. Aj napriek tomu je cestovné poistenie nevyhnutnou súčasťou každého výletu. Predovšetkým, ak idete lyžovať.

Aké cestovné poistenie vybrať do Rakúska?

Pri výbere cestovného poistenia odporúčame zvoliť nasledujúce parametre:

Lyžovačka v Rakúsku

 • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – dôležité je vysoké krytie. Hrozia vážne úrazy a hospitalizácia pomocou záchranárskeho vrtulníka.
 • Pripoistenie zimných športov – niektoré poisťovne majú toto poistenie už zahrnuté v štandardnom krytí, pre istotu však tento šport pri výpočte ceny poistenia uvádzajte.
 • Poistenie batožiny – poistenie lyžiarskej výstroje (lyže, snowboard,…)
 • Poistenie zodpovednosti za škodu – určite odporúčame! Na svahu je veľká šanca úrazu, ktorý môžete spôsobiť druhej osobe. Všetky mejetkové a nemajetkové ujmy hradí poisťovňa, rovnako aj náklady na právne služby.

Chodenie po horách v Rakúsku

 • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – vyvrtnuté členky, zlomeniny, pohryznutie divokou zverou, Poistenie liečebných nákladov je základom cestovného poistenia. Zahŕňa aj pátracie akcie v prípade, že súvisia so škodou na zdraví.
 • Pripoistenie “Pátranie a záchrana” – Ak nedošlo k škode na zdraví a stratili ste sa v prírode, pátracie náklady, vrátane helikoptéry, sa nehradia z poistenia liečebných nákladov, ale je potrebné si ich pripoistiť.
 • Poistenie zodpovednosti za škodu – na horách je väčšie riziko, že spôsobíte škodu druhým osobám. Na zdraví, prípadne na majetku.

Splavovanie v Rakúsku

 • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – úrazy pri splavovaní divokých riek bývajú nepríjemné. Najväčším problémom je nedostupný terén, kde musí často zasahovať helikoptéra. Odporúčame preto zvoliť maximálne krytie.
 • Pripoistenie rizikových športov – splavovanie/rafting nie je štandardne zahrnuté v bežnom poistení. Je potrebné ho dopoistiť. Dajte si prosím pozor aj na obtiažnosť vody, ktorú zvolíte pri výbere poistenia. Určuje sa v stupnici WW. Samozrejme nezabúdajte uviesť aj iné vykonávané aktivity, ako napríklad kanyoning.
 • Pripoistenie “Pátranie a záchrana” – V prípade, že sa v prírode stratíte, ale nestal sa vám žiadny úraz, pátracie náklady sa nepreplácajú z poistenia liečebných nákladov. Musíte ich mať pripoistené zvlášť.
 • Poistenie zodpovednosti za škodu – ako pri každej rizikovej činnosti, aj na vode je väčšia šanca, že spôsobíte škodu na zdraví, alebo majetku.

Chodenie po pamiatkach a nákupná turistika v Rakúsku

 • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – Nakupovanie a prezeranie pamiatok neprináša so sebou tak vysoké riziká ako lyžovaćka, avšak úrazy sa stávajú aj pri bežných činnostiach. Odporúčame preto dbať na krytie.
 • Poistenie zodpovednosti za škodu – Škody na majetku a na zdraví môžete spôsbiť pri akejkoľvek činnosti.

Čo keď sa mi v Rakúsku stane úraz/choroba/nehoda?

Tiesňová linka112
Záchranná lekárska služba144
Polícia133
Hasiči122
Slovenská ambasáda vo Viedni0043/664/3401861, emb.vieden@mzv.skArmbrustergasse 24 A-1190 Wien
Slovenský inštitút vo Viedni004315354057, si.wien@gmx.atWipplingerstrasse 24-26 1010, Wien