Uzatvorte online cestovné poistenie krátkodobé a dlhodobé
Cestovné poistenie

Cestovné poistenie do Talianska

Či už idete do Talianska lyžovať, slniť sa pri mori, alebo behať po pamiatkach, cestovné poistenie je dôležitou súčasťou každej cesty. Taliansko, jedna z najvyspelejších krajín sveta, má kvalitné zdravotníctvo, čo sa odráža aj na cenách týchto služieb.

Aké cestovné poistenie vybrať do Talianska?

Pri výbere cestovného poistenia sa môžete inšpirovať našimi radami:

Lyžovačka v Taliansku

  • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – dôležité je vysoké krytie. Hrozia vážne úrazy a hospitalizácia pomocou záchranárskeho vrtulníka.
  • Pripoistenie zimných športov – niektoré poisťovne majú toto poistenie už zahrnuté v štandardnom krytí, pre istotu však tento šport pri výpočte ceny poistenia uvádzajte.
  • Poistenie batožiny – poistenie lyžiarskej výstroje (lyže, snowboard,…)
  • Poistenie zodpovednosti za škodu – určite odporúčame! Na svahu je veľká šanca úrazu, ktorý môžete spôsobiť druhej osobe. Všetky mejetkové a nemajetkové ujmy hradí poisťovňa, rovnako aj náklady na právne služby.

Dovolenka pri mori v Taliansku

  • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – rovnako odporúčame vysoké krytie. Taliansko je vyspelá krajina s drahou zdravotnou starostlivosťou.
  • Pripoistenie vodných a adrenalinových športov – niektoré športy sú v niektorých produktoch zahrnuté, iné je potrebné samostatne pripoistiť.
  • Poistenie zodpovednosti za škodu – pri dovolenkovom šiali sa často stávajú úrazy a ak spôsobíte niekomu ujmu, môže si ju dať k náhrade.

Chodenie po pamiatkach v Taliansku

  • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – chodenie po meste je síce menej nebezpečné ako lyžovačka, avšak úrazy a choroby hrozia na každom kroku. Odporúčame preto vysoké krytie.
  • Poistenie zodpovednosti za škodu – To, že spôsobíte škodu hrozí na každom kroku.

Čo keď sa mi v Taliansku stane úraz/choroba/nehoda?

V prvom rade, ak je to nevyhnutné by ste mali kontaktovať záchrannú službu. Ďalej je dôležité upovedomiť asistenčnú službu. Kontakt na ňu nájdete na zmluve, na asistenčnej kartičke, vo svojom účte na našich stránkach, alebo v e-maili od nás.

Dôležité telefónne čísla v Taliansku:

Záchranka118
Carabinieri (polícia)112
Všeobecná pohotovosť (polcia, hasiči, záchranka)113
Hasiči115
Taliansky autoklub (odťahová služba)116
Slovenská ambasáda v Ríme+39 – 06 / 367 15 200, embassy@rome.mfa.skVia dei Colli della Farnesina
144 VI/A,
00194 Rome