Uzatvorte online cestovné poistenie krátkodobé a dlhodobé
Cestovné poistenie

Cestovné poistenie do Turecka

Turecko je úžasná krajina, kde sa na jednom mieste stretáva európska kultúra s orientálnou. Aj keď ide o pomerne modernú krajinu, stále tu 5 % ľudí zomiera na infekčné ochorenia a je preto potrebné si dávať pozor na to čo jete a čo pijete.

Turecko je veľká krajina s veľkými rozdielmi medzi mestom a vidiekom. Rovnako je obrovský rozdiel, či sa zdržiavate na západe, alebo východe krajiny. Nesmierne dôležité preto v tejto krajine je, aby ste mali k poisteniu dojednané kvalitné asistenčné služby.

Ceny zdravotnej starostlivosti

Ceny zdravotnej starostlivosti sú rôzne, pretože sa líši aj kvalita zdravotníckych zariadení. Napríkla operácia srdcového bypassu stojí v Turecku približne 14 000 $, pričom v Spojených štátoch je to až 130 000 $. Každopádne neodporúčame podceňovať ceny zdravotnej starostlivosti. Vyberte si radšej poistenie s vyšším krytím.

Zoznam nemocníc v Turecku

Čo keď sa mi v Turecku stane úraz/choroba/nehoda?

V prvom rade, ak je to nevyhnutné by ste mali kontaktovať záchrannú službu. Ďalej je dôležité upovedomiť asistenčnú službu. Kontakt na ňu nájdete na zmluve, na asistenčnej kartičke, vo svojom účte na našich stránkach, alebo v e-maili od nás.

Dôležité telefónne čísla v Turecku:

Záchranka / hasiči110
Polícia155
Turistická polícia(0212) 527 45 03
Turistické informácie170
Slovenská ambasáda v Ankare+90 – 312 / 467 50 75 (76), emb.ankara@mzv.skAtaturk Bulvari 245, Kavaklidere,
066 92 Ankara