...

O poistení vieme všetko

Zmena poisťovne PZP

Poistenie sa v zásade uzatvára na dobu neurčitú. Znamená to, že je poistenie platné až pokým nie je vypovedané. Podľa zákona o PZP je možné poistenie vypovedať minimálne 6 týždňov pred výročným dňom.

Dôvody zmeny poisťovne

Zmena poisťovne s tým, že sa nezmenil držiteľ, ani majiteľ vozidlá je možná len horeuvedeným spôsobom, čiže výpoveďou. Väčšinou sa poistenie vypovedá z dôvodu výhodnejších poistných sadzieb v iných poisťovniach. Je teda potrebné poistenie:

  1. Vypovedať – tlačivo
  2. Uzatvoriť nové

Poistenie je možné jednoducho porovnať v online aplikácii z rôznych poisťovní. Rôzne poisťovne majú rôzne podmienky, čo dáva vodičovi možnosť výberu. Zaplatiť sa dá kartou, alebo použiť bankový prevod. PZP takto zvykne vypovedať každý rok množstvo vodičov a následne meniť na lacnejšie poisťovne.

Zmena majiteľa vozidla

Iný prípad je keď vozidlo mení majiteľa, alebo držiteľa. Odovzdaním dokladov do poisťovne zaniká PZP. Pri prepise auta už má mať nový majiteľ poistku uzatvorenú.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...