Home

Nachádzate sa tu

Martin Šimko

 

Autor je marketingový riaditeľ a SEO analytik maklérskej spoločnosti HEUREKA Brokerage & Consulting, s. r. o. v Prahe. Pracuje ako projektový manažér internetových stránok o poistení a riešení online poistenia.

Martin Šimko Martin Šimko Martin Šimko
Hurikán

Porovnávať ničivosť prírodných katastrof prostredníctvom finančných ukazateľov  nie je úplne výstižné. Dom v USA stojí omnoho viac, ako v Sierra Leone a preto pri rovnakej hodnote príde v treťom svete o domov viac ľudí.

noha

Stalo sa to jedného krásneho, letného, júlového dňa na dvore pri rodinnom dome. Keďže som mala dovolenku, snažila som sa dohnať v upratovaní domu a dvora čas, ktorého mám tak málo počas pracovného vypätia.

papiere

Kúpa auta nie je lacná záležitosť a ďalšie financie budete potrebovať aj pri zaevidovaní nového vozidla na dopravnom inšpektoráte. Zistili sme pre vás, akú sumu si musíte pripraviť a kto je oslobodený od správnych poplatkov.

Papiere

Stali ste sa majiteľom nového auta a od brázdenia slovenských a zahraničných ciest vás delí len jedna maličkosť – prihlásenie vozidla do evidencie. Pre byrokraciou neostrieľaných šoférov je tento jednoduchý úkon, obrazne povedané, španielskou dedinou.

Adam

Na strednej škole sme boli celkom dobrá partia. Rozhodli sme sa trochu si zaspomínať, ideálne pri zmysluplnej činnosti. 25. marca sme sa preto vybrali na hrebeňovku Malej Fatry. Je to predsa taká "lajtová túra", chodia tam aj dôchodcovia a malé deti.

Zmluva

Často sa v praxi stretávame so zamieňaním pojmov. Asi to niekomu neublíži, ale aj tak by sme si mohli vysvetliť, prečo PZP nie je zákonné poistenie.

Búračka

Na Slovensku máme vo všeobecnosti veľmi lacné poistky zodpovednosti. Týka sa to či už povinného poistenia vozidiel, ale aj poistenia podnikateľov, alebo poistenia zodpovednosti občanov. Dôvodov je pravdepodobne viac.

Vodičský preukaz

Väčšina skúsenejších vodičov pozná význam bežných kontrol na cestách. Námatkovo zastavujú autá a kontrolujú doklady. Policajti hľadajú nedokonalosti v povinnej výbave, aby tak mohli obohatiť štátnu kasu o pár eur.

Peniaze v ponožke

V dnešných neľahkých časoch, kedy zem pustoší jedna kríza za druhou, ľudí často napadne siahnuť po úsporách.

Zamrznutá cesta

Asi pred dvomi rokmi sa moja známa pošmykla pred vchodom bytovky v ktorej býva a narazila si kostrč. Toto zdanlivo komické zranenie vie byť nesmierne bolestivé. Utrpenie slečny bolo znásobené ešte aj faktom, že pracuje ako lektorka angličtiny na voľnej nohe a zranenie jej na niekoľko dní znemožnilo vykonávať svoju profesiu.

Horiaci vianočný stromček

Vianoce sú na dosah a väčšinu z nás čaká ozdobovanie vianočného stromčeka. Takáto neškodná a bohumilá tradícia sa však môže zvrtnúť do besnejúceho pekla, ktoré ničí nie len vianočnú pohodu, ale v niektorých prípadoch aj ľudské domovy a životy.

Zemetrasenie

História naučila ľudstvo využívať mocné sily prírody pre svoj prospech. Krotia vodu, aby z nej získavali energiu, cestovali po nej a lovili ryby. Využívajú sopečnú pôdu, bohatú na živiny pre pestovanie plodín. Raz za čas však tieto živly napnú päste a ukazujú kto je tu pánom.

Policajný hovorca

Byrokratický systém si za dlhé roky skúseností vybudoval jednu, pre občana a jeho peňaženku nesmierne boľavú vlastnosť. Elegantným spôsobom sa vie vyhýbať zodpovednosti. Vyvodzovanie osobnej zodpovednosti je v štátnej a verejnej správe, ako aj v štátnych podnikoch pri súčasnom nastavení spoločnosti nemysliteľné. 

Horiaca nevesta

Trafil už niekedy vaše idúce auto lietajúci vianočný stromček? Alebo sa vám niekedy zasekol mobilný telefón v kravskom zadku? Aj takéto veci sa stávajú. Pripravili sme pre vás rebríček najbizarnejších poistných udalostí. Všetky príbehy sú zaručene pravdivé.

Poistenie majetku

Tak ako každý rok, aj tento boli povodia niektorých našich riek postihnuté povodňami. Vody sa vyliali, pivnice zatopili, ľudia nariekali, poisťovne preplácali. Teda iba tým, ktorí poistku mali uzavretú.