O poistení vieme všetko

Majiteľ vozidla

Informácia o vlastníkovi (majiteľovi) vozidla sa nachádza v Osvedčení o evidencii vozidla v časti C.4.

majitel_vozidla

Ako zistiť majiteľa vozidla podľa ŠPZ

Zistiť majiteľa vozidla budete pravdepodobne chcieť z jedného z nasledujúcich dôvodov:

  1. Majiteľ vozidla vám spôsobil škodu a potrebujete si ju od neho vymôcť. V takomto prípade je možné použiť databázu Slovenskej kancelárie poisťovateľov. Nezistíte síce meno majiteľa, ale dostanete informáciu o čísle zmluvy a poisťovni, v ktorej má poistenie uzatvorené. Takouto cestou môžete jeho poisťovni nahlásiť škodu.
    V prípade, že sa v databáze nenachádza, znamená to, že nemá auto poistené, čím porušuje zákon. V tomto prípade nahláste škodu priamo Slovenskej kancelárii poisťovateľov, ktorí škodu nahradia z garančného fondu a sumu budú vymáhať od majiteľa.
  2. Majiteľovi vozidla ste spôsobili škodu vy, alebo ste boli svedkom, ako majiteľovi spôsobila škodu tretia osoba. V prípade, že sa jedná o značnú škodu, neváhajte zavolať policajtov, ktorí vyriešia ostatné. Ak ide o menšiu škodu, nechajte majiteľovi za stieračom na seba kontakt, problém doriešite neskôr.
  3. Máte iný dôvod pre zistenie majiteľa vozidla. Bohužiaľ, legálna cesta na zistenie totožnosti majiteľa neexistuje.
Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...